• Przejdź do głównej nawigacji
  • Przejdź do treści
  • Przejdź do głównego paska bocznego

Przegląd Mazowiecki

  • Dom i ogród
    • Porządki sezonowe
    • Urządzanie wnętrz
  • Działalność gospodarcza
    • Porady prawne
  • Mazowsze
    • Podróże

Dom i ogród

Do jakich trunków są przeznaczone szklanki arcoroc?

27 kwietnia, 2022 przez admin

Wysokiej jakości naczynia wykonane ze szkła to z pewnością jedna z najlepszych inwestycji do Twojej zastawy kuchennej na wiele lat. Ten surowiec zachwyca swoją wysoką wytrzymałością na urazy mechaniczne oraz jednoczesną prostotą. Jednymi z najpopularniejszych modeli szklanych naczyń są szklanki Arcoroc, które wyróżniają się minimalistyczną formą oraz ponadczasowym designem. Sprawdź, do jakich napojów i trunków nadają się te uniwersalne szklanki.

Szklanki Arcoroc – charakterystyka

Każde mieszkanie powinno być wyposażone w wysokiej jakości zastawę stołową, która przydaje się podczas organizowania imprez nie tylko z rodziną, ale również w gronie znajomych. Jednym z najbardziej ponadczasowych i odpornych na upływ czasu materiałów, jest szkło. Podczas wybierania kompletu na Twój stół, musisz jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim sprawdź jakość interesujących Cię naczyń. Najlepiej wybrać się osobiście do sklepu, aby zweryfikować ciężar (szkło dobrej jakości powinno być cięższe niż to oferowane przez sieciówki) i wykonanie naczyń. W serii szklanek Arcoroc znajdziesz różne modele – od klasycznych podłużnych walców, przez filigranowe, ozdobne kieliszki, po owalne i nowoczesne bryły. Jeśli chcesz urozmaicić swoją kolekcje zastawy stołowej, tego rodzaju naczynia sprawdzą się idealnie. W ofercie firmy Fine Dine znajdziesz również specjalną linię naczyń, która została dodatkowo wzmocniona pełnym hartowaniem. Co to oznacza? Jest to zaawansowany proces, podczas którego szkło zyskuje właściwości zwiększające odporność surowca nie tylko na uderzenia mechaniczne, ale również na wysokie temperatury. 

Do jakich napojów sprawdzą się modele Arcoroc?

W ofercie sklepów internetowych znajdziesz wiele różnych modeli szklanek Arcoroc, które w zależności od kształtu będą pasować do innych rodzajów trunków. Tradycyjne, podłużne walcowate modele będą doskonałe do serwowania drinków typu Cuba Libre oraz tradycyjnych mieszanek typu: gin z tonikiem i whiskey lub rum z napojem gazowanym. Jednak ten kształt szklanek nadaje się również do bezalkoholowych napojów, w tym  gazowanych. Jeśli zależy Ci na zdrowych przekąskach na organizowanej imprezie, większe szklanki Arcoroc sprawdzą się idealnie do serwowania kolorowych smoothie i naturalnych soków.

Z kolei bardziej wyrafinowane modele Arcoroc, które mają postać eleganckich kieliszków, będą świetną propozycją dla osób, które preferują podawać swoim gościom wino lub jego bezalkoholowe substytuty. Kieliszki z wysokiej jakości szkła hartowanego to również idealne naczynia do serwowania pięknie prezentujących się drinków (np. Martini i Cosmopolitan).

Jeśli chcesz, aby Twoja zastawa stołowa wyróżniała się nowoczesnością i ciekawymi kształtami, sprawdź wersję szklanek z wysokiej jakości szkła, które mają formę przestrzennych brył. Modele tego typu sprawdzą się do serwowania każdego rodzaju trunków, zawierających alkohol oraz napojów bez procentów. Szklanki w kształcie brył to idealny sposób na wprowadzenie ciekawych form do Twojej codziennej zastawy stołowej. 

W kategorii:Dom i ogród, Kuchnia

Jak prawidłowo wykonać pomiar wentylacji?

7 kwietnia, 2022 przez admin

Wentylacja jest niezwykle istotną sprawą w każdym budynku. Działająca bez zarzutu stoi na straży naszego zdrowia. To ona pozwala na usunięcie zużytego powietrza z danego obiektu i zastąpienie go świeżym. Jeśli nie funkcjonuje prawidłowo, sprzyja rozwojowi wilgoci oraz szkodliwych drobnoustrojów. Jak temu zaradzić? Okresowe wykonywanie pomiarów instalacji wentylacyjnej pomaga w porę wychwycić ewentualne problemy. Jest też pierwszym krokiem do ich eliminacji.

Wentylacja — podstawowe rodzaje i zasady działania

Prawidłowa cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach jest czynnikiem sprzyjającym zachowaniu życiowego komfortu. Nie byłaby jednak możliwa bez zastosowania odpowiednich środków. Wentylacja — jako cały system służący wymianie powietrza — potrzebuje określonych sił napędowych, by pełnić swoją funkcję jak najlepiej. Te zaś mogą wywodzić się z różnych źródeł.

Mamy tu do czynienia m.in. z wentylacją naturalną i mechaniczną. Pierwsza wykorzystuje grawitacyjne prawo ruchu powietrza, bazując na różnicach jego temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku. Nie wymaga więc stosowania żadnych mechanizmów do funkcjonowania. Druga jest napędzana za pomocą wentylatorów mechanicznych. W przypadku obu wymienionych rodzajów ciepłe, zużyte powietrze opuszcza pomieszczenie w momencie, kiedy na jego miejsce napływa zimne z zewnątrz.

Nieprawidłowa cyrkulacja powietrza — niepokojące objawy

Kiedy należy szczególnie zainteresować się pomiarem wentylacji? To niewątpliwie kwestia warta regularnej kontroli. Istnieją natomiast okoliczności na tyle alarmujące, by podjąć działania niezwłocznie. Niektóre niepokojące symptomy dość wyraźnie dają o sobie znać.

Pierwsze objawy nieprawidłowo funkcjonującej wentylacji są zwykle wyczuwalne. W powietrzu może unosić się stęchlizna. Zdarza się też, że np. opary z gotowania roznoszą się przez kratki wentylacyjne do sąsiadujących pomieszczeń. Ponadto poważnym sygnałem jest również występowanie skroplonej pary wodnej na oknach czy zauważalne wykwity pleśni i grzybów na ścianie.

Za pomocą czego określa się stan techniczny wentylacji?

Istnieje grono narzędzi przydatnych przy efektywnym pomiarze prawidłowości działania wentylacji. Wśród najbardziej znanych możemy wyróżnić m.in. anemometr, balometr, detektor stężenia tlenku i dwutlenku węgla oraz tester szczelności. Ponadto popularne są także urządzenia wielofunkcyjne wyposażone w wymienne sondy. Bez względu na rodzaj sprzętu zawsze należy zapoznać się z jego parametrami technicznymi. Szczególną uwagą warto obdarzyć zakres pomiarowy oraz precyzyjność czujników danego przyrządu.

Kompleksowa ocena stanu instalacji wentylacyjnej i prawidłowości jej działania wymaga specjalistycznej wiedzy inżynieryjnej z tego zakresu. Aby w pełni wykorzystać potencjał wymienionych powyżej narzędzi, należy mieć świadomość specyfiki ich działania, a także dobrać je odpowiednio do rodzaju wentylacji. Warto też posiadać swojego rodzaju doświadczenie w pracy z nimi. Od efektów podjętych czynności zależy tu komfort, zdrowie i bezpieczeństwo osób przebywających na co dzień w danych pomieszczeniach.

W kategorii:Dom i ogród

10 pomysłów na stół do jadalni

5 stycznia, 2022 przez admin

Potraktujmy jadalnię w sposób kreatywny, czyli nie jako osobne pomieszczenie, w którym ktoś postawił duży stół dębowy, klasyczny w stylu i proporcjach, ale jako strefę, w której spożywamy posiłki. Jak wówczas wybrać stół, aby funkcjonalnie i ładnie urządzić tę – mniejszą lub większą – przestrzeń?

Aby urządzić jadalnię użytecznie i stylowo należy wziąć pod uwagę wielkość przestrzeni, którą dysponujemy, szacunkową liczbę osób, które zazwyczaj będą siadały do stołu, i styl, w jakim urządzone jest mieszkanie.

Mała kuchnia wymaga pomysłowości

Nie masz miejsca na jadalnię z prawdziwego zdarzenia? Nie ma tego złego, bo małe mieszkanie to duże pole do popisu i szansa na stworzenie oryginalnego i przytulnego miejsca.

Najprostszym rozwiązaniem na strefę jadalnianą w małej kuchni jest wąski, prostokątny stół pod ścianą. Dołącz do niego taborety albo składane krzesła, a do wspólnego posiłku będą mogły zasiąść nawet trzy osoby. Więcej miejsca oszczędzisz, jeśli zamiast stołu, zamontujesz rozkładany stolik przyścienny. Zaleta tego rozwiązania jest jednocześnie jego wadą, bo na składanym stoliku nie można niczego zostawić, ani cukierniczki, ani solniczki. W małej kuchni z dostępem do okna funkcję stołu może pełnić stolik barowy zaaranżowany jako poszerzony parapet.

Przy opisanych rozwiązaniach warto korzystać z lekkich blatów z płyty wiórowej lub płyty MDF.

Salon z aneksem: dzielić czy łączyć

Zaletą wielofunkcyjnej przestrzeni jest jej aranżacyjna elastyczność, która sprawia, że stołem możesz łączyć kuchnię i salonem albo je rozdzielać. W pierwszej wersji sprawdzi się rozkładany stół, który będzie stanowił łagodne przejście między sferą kuchenną a wypoczynkową, przy czym prostokątny stół można ustawić pod ścianą, a okrągły warto bardziej wyeksponować.

Druga wersja aranżacji zakłada rozdzielenie kuchni od salonu. Cel ten osiągniesz, stawiając np. szeroki stolik barowy lub wąską wyspę kuchenną. Ten wybór ma wiele zalet. Po pierwsze, zasłoni część kuchenną. Po drugie, pod blatem można zaaranżować dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy (np. naczyń od strony kuchni i książek od strony salonu).

W przestrzeni, która pełni wiele funkcji, trzeba uważać na odpowiednie rozłożenie akcentów, dlatego najlepiej wyglądają w niej drewniane stoły o lekkim wyglądzie i klasycznym stylu.

Stół dębowy, klasyczny i jego alternatywa

W jadalni z prawdziwego zdarzenia najważniejszym meblem jest stół, dlatego nie powinien być to pierwszy lepszy model. Jak w małej kuchni wybór stołu zdeterminowany jest dostępną przestrzenią, a w salonie z aneksem funkcjonalnością, tak jadalnia wymaga przede wszystkim przemyślenia stylu.

Na czym Ci zależy? Jeśli na klasyce, wybierz stół dębowy, klasyczny o prostych lub delikatnie wygiętych nogach, ewentualnie z ozdobnym frezowaniem. Ciekawy efekt daje też łączenie stylów w jednym meblu, np. ozdobne nogi z nowoczesnym blatem. Jeśli wolisz styl rustykalny, wybierz masywny stół z grubych desek. Z kolei industrialny klimat stworzysz za pomocą stołu, w którym drewniany blat inkrustowany jest żywicą i wspiera się na metalowych nogach.

Urządzając jadalnię, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji stołu do posiadanej przestrzeni.

W kategorii:Dom i ogród, Urządzanie wnętrz

Wiosenne porządki w ogrodzie

23 kwietnia, 2021 przez admin

Przygotowanie ogrodu w okresie wiosennym jest podstawą do zagwarantowania dobrego rozwijania się roślin przez resztę roku. Pod uwagę należy wziąć każde drzewo, krzew, a nawet źdźbło. Koszenie trawy (Wrocław), to jedno z podstawowych zadań, jakie trzeba wykonać, przygotowując ogród do rozkwitu. Jak robić to poprawnie?

Koszenie trawy Wrocław – jak się do niego przygotować?

Trawnik jest najważniejszą wizytówką każdego ogrodu. Jeżeli widać, że jest zaniedbany, uschnięty i zbrązowiały, można domyślać się, że jego właściciel nie poświęca mu wystarczającej uwagi i czasu. Początkowo zajmowanie się nim można sprawiać nieco kłopotu i kreować wątpliwości oraz zapytania, ale z każdym rokiem nabiera się coraz większego doświadczenia i pewności.

Pielęgnację ogrodu po zimowym śnie rozpoczyna się od porządnego grabienia trawnika w celu usunięcia wszelkich zeschniętych źdźbeł i liści. Jest to bardzo istotne, ponieważ pozostawienie ich na powierzchni świeżej trawy może doprowadzić do izolowania dopływu wody, a także dostępu do światła, wskutek czego zablokowany będzie proces rośnięcia. W zależności od tego jak bardzo trawa jest ze sobą zrośnięta, do jej rozplątania oraz usunięcia można użyć grabi lub wertykulatora.

Kiedy już pasma zostaną rozdzielone a suche resztki usunięte, można zacząć napowietrzać glebę. Do tego procesu można użyć wideł, specjalnych nakładek na buty z kolcami lub aeratora. Ziemię należy nakłuwać na głębokość około 8-10 cm. To pozwala na bardziej wydajne pochłanianie wody i lepszy dostęp do tlenu dla korzeni.

Następne w kolejce jest koszenie trawy (Wrocław). Pierwsze ścinanie źdźbeł powinno mieć miejsce na przełomie kwietnia i maja, i odbywać się co mniej więcej tydzień. Częstotliwość koszenia uzależniona jest od tempa wzrostu trawy. Ważne, aby jej długość wynosiła około 2,5 cm, ponieważ krótsze pasma mogą przyczyniać się do rozrostu chwastów. W celu ustalenia potrzeb trawnika, a nawet wykonywania zabiegu koszenia, można skierować się do profesjonalnej firmy, zajmującej się tą usługą.

Na co warto zwracać uwagę podczas porządkowania ogrodu?

Kiedy już trawnik będzie odpowiednio zadbany i systematycznie podlewany oraz nawożony, można zastanowić się nad pozostałymi roślinami w ogrodzie. Pierwsze na myśl przychodzą drzewa oraz krzewy, u których na początku należy zająć się gałęziami. W zależności od gatunku rośliny i jej indywidualnych potrzeb konieczne będą różnej długości cięcia oraz ich częstotliwość. Ten zabieg pozwala im gęściej rosnąć i unikać chorób. W pierwszej kolejności należy pozbywać się martwych oraz zainfekowanych gałęzi, które mogą mieć negatywny wpływ na resztę rośliny.

Wiosna to oczywiście idealny moment na sadzenie. Podstawą jest dobrze przygotowana gleba – napowietrzona, nawodniona i nawożona, a także odpowiednia temperatura – najlepiej poczekać aż skończą się przymrozki. Dla początkujących ogrodników (ale także tych bardziej doświadczonych) idealne będą proste w uprawie i imponujące w wyglądzie:

  • byliny – np. astry, krokusy, floksy wiechowate, irysy syberyjskie, goździki sine, parzydło leśne,
  • krzewy – np. hortensja ogrodowa, forsycja pośrednia, jałowiec pospolity, jaśminowiec wonny, berberysy, azalie, lilaki (bzy),
  • pnącza – np. bluszcz, fasola wielokwiatowa, powojnik alpejski, rdest Auberta, chmiel zwyczajny, wilec purpurowy.

Dobrze zadbany ogród może dawać wiele radości i satysfakcji. Najważniejsze jest, aby mieć na oku stan swoich roślin i w porę reagować na ich potrzeby. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej kierować swoje pytania do osób prowadzących specjalistyczne blogi lub do profesjonalnych firm zajmujących się pielęgnacją ogrodów.

W kategorii:Dom i ogród, Porządki sezonowe

Pierwszy Sidebar

Ostatnie wpisy

  • Jak działa dobra agencja rekrutacyjna IT?
  • Czy opłaca się wynajmować wirtualne biuro?
  • Jak wybrać odpowiednią kancelarię odszkodowawczą?
  • Do jakich trunków są przeznaczone szklanki arcoroc?
  • Jak prawidłowo wykonać pomiar wentylacji?

Copyright © 2022 · Wspierany przez Agencja marketingowa Strategiczni.pl