• Przejdź do głównej nawigacji
  • Przejdź do treści
  • Przejdź do głównego paska bocznego

Przegląd Mazowiecki

  • Dom i ogród
    • Porządki sezonowe
    • Urządzanie wnętrz
  • Działalność gospodarcza
    • Porady prawne
  • Mazowsze
    • Podróże

Działalność gospodarcza

Jak działa dobra agencja rekrutacyjna IT?

27 lipca, 2022 przez admin

Branża IT dynamicznie się rozwija, w związku z czym od kilku lat daje się zauważyć w tym obszarze utrzymujący się rynek pracownika. Stale pojawiające się nowinki technologiczne wraz z sukcesywnie rosnącym zapotrzebowaniem na nowoczesne rozwiązania cyfrowe decydują o tym, że dobrze wykwalifikowani specjaliści IT są dziś bardzo pożądanymi pracownikami. To sprawia natomiast, że rekrutacja talentów z branży nowych technologii okazuje się z roku na rok coraz trudniejszym i bardziej wymagającym zadaniem. Wiele przedsiębiorstw technologicznych chcąc szybko i skutecznie pozyskać odpowiednich specjalistów, decyduje się na usługi profesjonalnej agencji rekrutacyjnej IT. Jak wygląda współpraca z zewnętrznymi rekruterami? Kiedy warto skorzystać z tego rozwiązania i na co się przygotować? Wyjaśniamy! 

Jak wygląda współpraca z agencją rekrutacyjną IT?

Rekrutacja specjalistów IT, szczególnie tych doświadczonych i biegłych w najnowszych technologiach i narzędziach, którzy zajmują seniorskie stanowiska, okazuje się dziś wymagającym, czasochłonnym i kosztownym procesem. Obecnie trudno wyobrazić już sobie skuteczne pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników bez rozwiniętego i prężnie działającego działu HR. Proces rekrutacyjny w branży nowych technologii to bowiem skomplikowane i wieloetapowe przedsięwzięcie, które do uzyskania maksymalnej efektywności wymaga zaangażowania znacznych zasobów. Nie jest możliwe zatem przeprowadzenie skutecznej rekrutacji bez odpowiednio przygotowanego planu i wsparcia doświadczonych specjalistów. Dlatego dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem, z jakiego coraz chętniej korzystają firmy IT, jest oddelegowanie tego zadania w ręce zewnętrznej agencji rekrutacyjnej. 

Decydując się na skorzystanie z pomocy profesjonalnych rekruterów, można dopasować preferowany sposób współpracy do indywidualnych potrzeb rekrutacyjnych w danej firmie. Poniżej znajdziesz kilka najpopularniejszych modeli rekrutacji, jakie oferuje niemal każda agencja rekrutacyjna IT. 

Rekrutacja w modelu RPO

RPO (ang. Recruitment Process Outsourcing) polega na okresowym oddelegowaniu wszystkich lub jedynie wybranych procesów rekrutacyjnych w ręce zewnętrznych rekruterów IT. Jest to rozwiązanie polecane szczególnie tym przedsiębiorstwom, które odnotowują zwiększone potrzeby rekrutacyjne i muszą w krótkim czasie uzupełnić swój zespół o określonych specjalistów (bo np. potrzebują ich do realizacji konkretnego, zyskownego projektu). Ten model współpracy z agencją rekrutacyjną doskonale sprawdza się bowiem wszędzie tam, gdzie pomoc profesjonalistów jest niezbędna natychmiast. W przypadku RPO dedykowany rekruter może pojawić się w firmie w zaledwie kilka dni i rozpocząć pracę przy projekcie już w pierwszym dniu współpracy. 

Model success fee

Natomiast w przypadku standardowych procesów rekrutacyjnych, gdzie presja czasu nie jest aż tak duża, a potrzeby rekrutacyjne firmy nie wymagają błyskawicznego działania, można zdecydować się na współpracę z profesjonalną agencją w modelu success fee. Zaletą tego rozwiązania jest z pewnością fakt, że współpraca w jego ramach okazuje się znacznie mniej zobowiązująca zarówno dla klienta, jak i dla samej agencji. 

Outsourcing specjalistów IT

Outsourcing specjalistów w branży IT polega na wynajmie na określony czas konkretnych pracowników o zdywersyfikowanych kompetencjach i doświadczeniu w różnych obszarach wytwarzania oprogramowania. Na taką usługę decydują się zwykle firmy, które do realizacji planowanych projektów IT potrzebują wsparcia ze strony sprawdzonych specjalistów dysponujących konkretnych wachlarzem umiejętności. W ramach outsourcingu można wynająć na określony czas zarówno poszczególnych specjalistów, jak i całe zespoły projektowe, które przeprowadzą przedsięwzięcie od fazy koncepcyjnej aż do wdrożenia nowego rozwiązania. 

Dobra agencja rekrutacyjna IT powinna dysponować świetną znajomością specyfiki branży IT, rozumieć jej wymagania i wyzwania, z którymi się wiąże, a także mieć rozeznanie w aktualnej sytuacji rynkowej. Dzięki temu rekruterzy mogą być skuteczni, a dla rozmaitych firm technologicznych stanowić pełnoprawnego partnera biznesowego.

W kategorii:Działalność gospodarcza

Czy opłaca się wynajmować wirtualne biuro?

27 lipca, 2022 przez admin

Wirtualna siedziba firmy to lokalizacja, w której oficjalnie mieści się dana instytucja. To właśnie ten adres jest podawany podczas rejestrowania firmy i służy do korespondencji. Prawdziwe lokum tej działalności może mieścić się zupełnie gdzie indziej, w najróżniejszych zakątkach Polski czy nawet świata. Po uprzednim powiadomieniu można także użyć realnej przestrzeni np. podczas spotkań służbowych. To od najemcy zależy, jak i kiedy chce korzystać z pomieszczeń. Pomoc recepcji to kolejny atut oferowany przez wirtualne biuro. Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław i inne duże miasta mają coraz więcej takich miejsc,  które wspierają biznesy. Sprawdźmy, czy opłaca się wynajmować e-biuro.

Korzyści z wynajmowania wirtualnego biura

Każdy początkujący przedsiębiorca, a również taki z wieloletnim stażem i doświadczeniem, do wydawania pieniędzy podchodzi z dużą ostrożnością. Często nie zatrudnia też wielu osób, a bywa i tak, że prowadzi firmę sam, z własnego mieszkania lub z odległego zakątka na Ziemi. To mogłoby wyglądać mało profesjonalnie na wizytówce czy w internecie, dlatego możliwość zarejestrowania instytucji pod adresem wirtualnego biura jest bardzo pomocna. Dodatkowo wzmacnia to wiarygodność prowadzonej działalności. W takiej sytuacji e-biuro jest zatem najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niemu można zarejestrować działalność pod sprawdzonym adresem, który nie wzbudzi obaw wśród potencjalnych klientów.

Firmy, które stawiają na pracę zdalną swoich pracowników, też mogą być zainteresowane wynajęciem tego rodzaju przestrzeni. Mimo że nie potrzebują jej na co dzień, to jednak istnieje szereg okoliczności, w których wirtualne biuro może okazać się przydatnym i wygodnym rozwiązaniem. Takimi sytuacjami może być np. organizacja stacjonarnego szkolenia, spotkania z kontrahentem czy imprezy integracyjnej dla pracowników. Wówczas wynajęcie sali konferencyjnej lub innego pomieszczenia biurowego daje okazje do sprawnego przeprowadzenia takiego przedsięwzięcia w odpowiednich warunkach.

Kolejnym atutem jest możliwość korzystania z pomocy recepcji, zajmującej się m.in. umawianiem spotkań w realnej przestrzeni czy odbieraniem korespondencji, gdyż posiada ona pisemne upoważnienie do jej odbioru od listonoszy i kurierów. Obsługa biura jest dostępna w dni robocze, w godzinach otwarcia, wtedy można również odbierać listy lub porozmawiać z personelem. Jeśli instytucja sobie tego życzy, listy są przesyłane do miejsca, z którego dana firma obecnie pracuje.

To daje ogromną wygodę w prowadzeniu firmy na odległość, ponieważ nie wymaga od najemcy dużego zaangażowania i może on w pełni skupić się na rozwijaniu swojej działalności. Nie ma potrzeby wynajmować wielkich biur, zatrudniać pracowników czy inwestować w meble i urządzenia. To daje spore oszczędności i jest nowoczesnym sposobem na prowadzenie biura z dowolnej lokalizacji.

Wirtualne biuro to nowoczesne rozwiązanie dla firm

W biznesie należy postawić na profesjonalizm, wygodę i oszczędności, a to wszystko daje wirtualne biuro. Warszawa i inne duże aglomeracje dysponują wieloma podobnymi miejscami, które oferują tego typu usługi. Warto z nich skorzystać, można zyskać na tym kompetentne centrum pomocy w postaci wirtualnego adresu, możliwości używania tej przestrzeni, pomocy recepcji, a także sporą oszczędność finansową. Zakres usług i ewentualny najem pomieszczeń wybiera się indywidualnie i jest to dopasowane do najemcy. Nie ma wygodniejszego i tańszego sposobu na dobrze zlokalizowaną siedzibę bez konieczności fizycznej obecności pracowników.

W kategorii:Działalność gospodarcza

Jak wybrać odpowiednią kancelarię odszkodowawczą?

27 lipca, 2022 przez admin

Kancelaria odszkodowawcza reprezentuje osoby poszkodowane, którym w wyniku doznanych w określonych okolicznościach krzywd, przysługuje prawo do odszkodowania lub zadośćuczynienia. Dlaczego w toku tego rodzaju spraw przydaje się profesjonalne wsparcie, jakiego może udzielić doświadczona kancelaria adwokacka? Odszkodowania okazują się dość rozległą dziedziną prawa, a postępowania z nimi związane mogą być niekiedy naprawdę skomplikowane. To sprawia, że w wielu przypadkach pomoc specjalisty jest wprost niezbędna do uzyskania terminowej wypłaty świadczenia w kwocie odpowiednio dostosowanej do rodzaju doznanych krzywd. Sprawdź, w jakich obszarach może pomóc kancelaria odszkodowawcza i dowiedz się, czym warto kierować się podczas jej wyboru. 

Główne rodzaje spraw, za które można dostać odszkodowanie

Kancelaria odszkodowawcza zajmuje się reprezentowaniem pokrzywdzonych zarówno w sprawach dotyczących szkód na osobie, jak i szkód na mieniu. Wśród najczęstszych rodzajów prowadzonych postępowań można wskazać sprawy: 

  • o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny (dotyczą szkód na pojeździe, zwrotu kosztów przebytego leczenia i rehabilitacji, a także kosztów dojazdów);
  • o zadośćuczynienie za wypadek komunikacyjny (rekompensata za doznany w jego wyniku uszczerbek na zdrowiu);
  • o przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy i zwiększonych potrzeb życiowych;
  • o odszkodowanie i zadośćuczynienie dla najbliższej rodziny osoby zmarłej na skutek wypadku komunikacyjnego;
  • o odszkodowanie za popełniony błąd medyczny;
  • o odszkodowanie za szkody na nieruchomościach (m.in. zalanie, pożar, akty wandalizmu);
  • o odszkodowanie z tytułu ubezpieczeń dobrowolnych (w tym AC, NNW oraz polisa na życie);
  •  odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek podczas pracy;
  • odszkodowanie i zadośćuczynienie za represję w czasach stalinowskich i PRL.

We wszystkich wymienionych sprawach może pomóc kancelaria adwokacka. Odszkodowania to – jak widać – obszerna grupa postępowań, a każde z nich charakteryzuje się inną specyfiką. Warto więc wybierać adwokatów, którzy specjalizują się w danym obszarze i mają doświadczenie w prowadzeniu konkretnego rodzaju spraw o odszkodowanie. 

Odszkodowanie bez pomocy prawniczej – czy jest to możliwe?

Profesjonalne wsparcie prawne ze strony kancelarii odszkodowawczej jest opłacalnym rozwiązaniem już na początkowym etapie dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia. Skorzystanie z pomocy doświadczonego adwokata bezpośrednio po zajściu zdarzenia szkodowego może znacząco ułatwić bowiem całą procedurę. Specjalista z tego zakresu zajmie się wszelkimi formalnościami, w tym przede wszystkim pomoże w skompletowaniu dokumentacji niezbędnej do wykazania słuszności roszczenia. Należy bowiem pamiętać, że rzetelnie sporządzona dokumentacja to pierwszy krok na drodze do przygotowania skutecznej linii argumentacyjnej do ewentualnego sporu z ubezpieczycielem. 

Warto przy tym zaznaczyć, że działalność kancelarii adwokackiej zajmującej się sprawami o odszkodowanie nie ogranicza się wyłącznie do reprezentowania poszkodowanych w trakcie postępowania cywilnego. Wsparcie adwokata okazuje się niezbędne szczególnie w sytuacji, gdy szkoda powstała wskutek popełnienia czynu zabronionego (np. wypadku komunikacyjnego czy pobicia lub napaści). Wówczas specjaliści z kancelarii odszkodowawczej reprezentują pokrzywdzonego również w toku procesu karnego, a ich asysta znacząco zwiększa szansę na otrzymanie pełnej rekompensaty za doznaną krzywdę. 

Zasady dobrej współpracy z kancelarią adwokacką

Obowiązkiem osoby poszkodowanej, która zgłasza się o pomoc prawną do wyspecjalizowanej w tym obszarze kancelarii adwokackiej, jest przede wszystkim przedstawienie sprawy zgodnie z jej stanem faktycznym. Zachowanie maksymalnej transparentności i troska o rzetelność opisu pozwoli bowiem sporządzić kompletną i – co najważniejsze – skuteczną dokumentację, która będzie kluczowa dla dalszego postępowania odszkodowawczego. Ułatwi to również właściwe zakwalifikowanie roszczeń, a brak błędów w tym zakresie przełoży się na sprawniejszy przebieg procedury oraz krótszy okres likwidacyjny szkody, a także zminimalizuje ryzyko odmowy wypłaty odszkodowania lub obniżenia jego kwoty. W trakcie współpracy z kancelarią odszkodowawczą duże znaczenie ma również sprawna komunikacja z adwokatem prowadzącym daną sprawę, dzięki której postępowanie przebiegnie z pewnością znacznie szybciej i bez zbędnych nieporozumień lub komplikacji. 

Zalety wyboru doświadczonej kancelarii odszkodowawczej

Profesjonalna kancelaria odszkodowawcza zadba o interesy pokrzywdzonego na każdym etapie sprawy – od postępowania polubownego, przez postępowanie prowadzone przed ubezpieczycielem, aż do ewentualnego postępowania sądowego. Szukając odpowiednich adwokatów, warto wybierać kancelarię, która może pochwalić się długą praktyką zawodową w prowadzeniu tego rodzaju spraw, a postępowania o odszkodowanie stanowią istotną część jej działalności. Doświadczenie kancelarii ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku nieuzyskania w toku postępowania prowadzonego przez ubezpieczyciela zasadnej dla poszkodowanego kwoty odszkodowania. Wówczas rolą adwokata reprezentującego osobę pokrzywdzoną jest bowiem efektywne poprowadzenie sprawy przed sądem cywilnym. 

Jak uniknąć stosu formalności i niepotrzebnego stresu podczas postępowania odszkodowawczego? Rozwiązaniem okazuje się kancelaria adwokacka. Odszkodowania wymagają niekiedy kilkuetapowego postępowania, a doświadczeni adwokaci biorą udział w każdym z nich, oferując kompleksową opiekę prawną zarówno w postępowaniu polubownym i przedsądowym, jak i sądowym czy egzekucyjnym.

W kategorii:Działalność gospodarcza, Porady prawne

Organizacja szkolenia – od czego zacząć?

15 kwietnia, 2021 przez admin

Szkolenia i różne inne tego typu eventy na całym świecie stają się codziennością. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jakie korzyści płyną z uczestnictwa w takich wydarzeniach. Planowanie szkolenia wymaga organizacji wielu szczegółów. Przygotowania z pewnością należy zacząć wcześniej i warto być gotowym na ewentualne zmiany w planie, które mogą wydarzyć się z przyczyn losowych. Jak wygląda organizacja szkolenia krok po kroku i od czego należy zacząć?

Najważniejsze aspekty organizacji szkolenia

Istnieje wiele rodzajów szkoleń. Mogą one dotyczyć różnych tematów i trwać kilka godzin lub nawet kilka dni. Sprawdza się przekonanie wielu osób, które twierdzą, że szkolenie szkoleniowi nie jest równe. Spotkanie dwóch osób, podczas którego jedna z nich przekazuje informacje drugiej, również można określić mianem nauki. To samo dotyczy ogromnego eventu, na którym jest kilkuset gości oraz mają miejsce liczne prezentacje. Niezależnie od rozmiaru i budżetu przeznaczonego na organizację szkolenia, osoba, która je przygotowuje, musi wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów.

Cel szkolenia

Określenie jasnego i sprecyzowanego celu jest podstawą każdego udanego szkolenia. Nie warto się spieszyć z tym krokiem, ponieważ bez niego dalsza organizacja może się nie udać. Warto zastanowić się nad tematyką szkolenia, liczbą osób, czy będzie ono dotyczyć tylko pracowników danej firmy lub też innych zainteresowanych, jakie opłaty są niezbędne oraz na jaki czas przewidziane jest spotkanie. Wymienione kwestie pozwolą również stworzyć plan eventu, który ważny jest nie tylko dla uczestników, ale również organizatorów. Dzięki temu możliwe będzie uporządkowanie pracy związanej z przygotowaniem szkolenia i uzyskanie gwarancji sprawnej organizacji.

Miejsce szkolenia

Po ustaleniu planu działań warto zastanowić się nad kwestią miejsca, w którym przeprowadzone zostanie szkolenie. Najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas poszukiwania idealnej przestrzeni, to lokalizacja oraz warunki w pomieszczeniu. Niezwykle istotne jest, aby miejsce było przestronne, jasne oraz, jeśli szkolenie jest organizowane latem, aby było klimatyzowane. Jeśli nie dysponujesz opisaną przestrzenią, nie musisz odwoływać wydarzenia. W całej Polsce dostępne są tego typu miejsca, które dodatkowo można wynająć na konkretne godziny. Przykładowo sale szkoleniowe w Warszawie można znaleźć w dogodnej lokalizacji, za przystępną cenę, a sama przestrzeń jest wyposażona we wszystkie urządzenia i elementy niezbędne do przeprowadzenia udanego szkolenia.

Wybór szkoleniowca

Jeśli została już wybrana forma i miejsce szkolenia, przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie prowadzącego. Są dwie możliwości – skorzystanie z pomocy firmy szkoleniowej, która skieruje Cię do jednego ze swoich specjalistów lub poszukanie wykwalifikowanej osoby na własną rękę. Jeśli masz wystarczająco dużo czasu, warto zdecydować się na samodzielne i osobiste zapoznanie się z profesjonalistami, których usługi są dostępne na rynku. Dzięki temu możesz wybrać specjalistę, który będzie najlepiej dopasowany do formy i tematyki konkretnego szkolenia. Jest to punkt, na który z pewnością warto poświęcić czas, ponieważ wykwalifikowana i doświadczona osoba potrafi pociągnąć nawet nie do końca dopracowane szkolenie i z powodzeniem zaciekawi odbiorców.

W kategorii:Działalność gospodarcza

Pierwszy Sidebar

Ostatnie wpisy

  • Jak działa dobra agencja rekrutacyjna IT?
  • Czy opłaca się wynajmować wirtualne biuro?
  • Jak wybrać odpowiednią kancelarię odszkodowawczą?
  • Do jakich trunków są przeznaczone szklanki arcoroc?
  • Jak prawidłowo wykonać pomiar wentylacji?

Copyright © 2022 · Wspierany przez Agencja marketingowa Strategiczni.pl